Najpopularniejsze wymówki podczas odchudzania

Ciekawostki Porady

Jak wiadomo, odchudzanie wcale nie jest taką prostą sprawą dla każdego człowieka. Jedni potrafią bez problemu podjąć ciężką pracę, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów, natomiast inni szukają tylko wymówek, żeby nie musieć zacząć się odchudzać. Słyszałam różne wymówki podczas odchudzania, niektóre były naprawdę irytujące i zupełnie bezpodstawne. Mam nadzieję, że ten artykuł da do myślenia tym osobom, które właśnie używają takich wymówek i sprawi, że w końcu zaczną dbać o swoje ciało i zdrowie.

“Chciałabym się odchudzać ale nie mam wystarczająco dużo czasu”

Wymówki podczas odchudzania zaskakują mnie coraz bardziej. Wiele razy spotkałam się z taką i stwierdzam, że to jedna z najczęściej stosowanych rodzajów obrony przed odchudzaniem. Racji nie ma ta osoba, która posługuję się taką oto frazą, ponieważ odchudzanie nie polega na spędzaniu całego czasu przygotowując sobie posiłki lub siedząc na siłowni. Otóż tak się składa, że po pierwsze, koniecznie musimy rozplanować sobie dokładnie czas. Ja wiem, że wiele razy będzie się zmieniał nasz plan, lecz jakieś ramy musimy mieć.

Przygotowanie posiłków do regularnego odżywiania się, nie powinno sprawiać nikomu kłopotów. Ja polecam zrobić wszystko wieczorem, rano nigdy nie ma na to czasu a jeśli już jest, to pamiętajmy o śniadaniu, które jest niesamowicie ważne. Odnośnie ćwiczeń i czasu poświęcanego im, nie musimy siedzieć godzinami na siłowni, żeby dobrze wyglądać, czasami wystarczy półgodzinny trening na bieżni lub rowerku, a efekty na pewno pojawią się po pewnym czasie. Do tych którzy uważają, że czas jest ich przeciwnikiem podczas odchudzania, polecam poczytać więcej na ten temat na moim blogu o odchudzaniu.

“Nie potrafię przestać myśleć o jedzeniu, cały czas coś jem”

To jest jedna z najczęstszych wymówek podczas odchudzania, bardzo wiele osób właśnie czymś takim się posługuje aby wytłumaczyć własne lenistwo. Jeśli ktokolwiek z was myśli, że dieta polega tylko na tym, że musimy pozbyć się jedzenia i głodować, to jest w wielkim błędzie. Owszem są diety, które działają w sposób bardzo rygorystyczny ale są również takie, które po pierwsze bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm a po drugie, są bardzo bogate i różnorodne w posiłki. Kluczem do sukcesu jest umiejętność zastępowania sobie niezdrowego jedzenia, tym zdrowym, które na pewno nie sprawi uczucia głodu a przy odpowiednim stosowaniu nie doprowadzi do otyłości. Na naszym blogu o odchudzaniu znajdziesz bardzo dużo właśnie takiego typu diet.

“Bez sensu się odchudzać, skoro za chwilę będę miała efekt jo-jo”

Kolejny przykład ciekawej wymówki podczas odchudzania. Takimi słowami posługuje się bardzo wiele osób. W pewnym stopniu mają rację, jeśli po pierwsze stosują dietę która polega na głodowaniu i nie poświęcają nawet kilku minut dziennie na wysiłek fizyczny. Efekt jo-jo powstaje właśnie wtedy, gdy po drastycznym odchudzaniu zaczynamy odżywiać się zupełnie normalnie, nie zważając na to, że nasz organizm będzie zatrzymywał każde ilości jedzenia w obawie przed tym, że po raz kolejny może zostać tak potraktowany, czyli bardzo drastyczną dietą. Najważniejsza jest dobrze zbilansowana dieta, czyli taka, która wprowadza do naszego organizmu odpowiednie jedzenie w odpowiedniej proporcji. Nie zasłaniajmy się takiego typu wymówką podczas odchudzania, ponieważ jest ona zupełnie bezpodstawna przy odpowiednim stosowaniu diet.

“Nigdy nie będę wyglądała tak jak chcę, dlatego nie warto jest się odchudzać”

Najprościej to właśnie użyć taki słów, które są przejawem skrajnego lenistwa. Zapamiętaj, że dieta to nie tylko dobry wygląd ale również zdrowe ciało. Nawet jeśli nigdy nie dojdziesz do wymarzonej figury (co i tak jest możliwe dzięki ciężkiej pracy) to będziesz czuła się o wiele lepiej, ponieważ poprawisz swoje wyniki zdrowotne. Wiele diet zatrzymuje nawet proces starzenia, zapobiega powstaniu miażdżycy oraz chorób nowotworowych. Odpowiednio dobrany plan żywieniowy potrafi zdziałać cuda, tylko wiele osób niestety nie wie o tym, ponieważ są zbyt leniwe, żeby spróbować. Ty nie bądź jedną z wielu, zacznij żyć zdrowo!

“Brak mi odpowiedniej motywacji, dlatego nie będę się odchudzała”

Motywacja jest bardzo ważna podczas pozbywania się kilogramów, Bez tego często nie jesteśmy w stanie przełamać naszego lenistwa i zabrać się za zdrowy tryb życia. Motywacją może być bardzo dużo czynników, takich jak na przykład muzyka, ulubiony sportowiec, partner od ćwiczeń lub myśl o wymarzonych efektach. Musimy szukać własnych motywacji, aby nie zasłaniać się jedną z popularnych wymówek podczas odchudzania i wziąć zdrowie oraz wygląd w swoje ręce i zadbać o to.

” W mojej rodzinie panuje nadwaga, więc nawet jeśli zacznę się odchudzać, nic mi to nie da, zawsze będę gruba”

To dość częsta wymówka podczas odchudzania, niejednokrotnie się z nią spotkałam i stwierdzam, że nikt nie ma racji wypowiadając takie słowa. Nawet jeśli w rodzinie występuje bardzo często nadwaga a my jesteśmy bardzo narażeni na jej efekty, to pamiętajmy, że to nie zależy tylko od naszych genów. Wiele osób w mojej rodzinie boryka się z problemami otyłości, ja jestem na nią także narażona ale myśl, że mogę być otyła, mieć problemy z sercem, stawami, układem krwionośnym i wieloma innymi sprawami, doprowadza do tego, że chcę walczyć z tym i zdrowo się odżywiam. Osoby bardziej podatne na otyłość powinny stosować o wiele dokładniej diety i prowadzić zdrowy tryb życia. Nie dajmy się lenistwu i wymówkom, to do niczego dobrego nie prowadzi.

Wymówki podczas odchudzania – podsumowanie

Spotykam się z wieloma wymówkami i stwierdzam, że są spowodowane tylko naszym lenistwem. Nie dajmy wplątać się w takie błędne koło, dookoła którego jest pełno zdań na temat tego, że nie powinnam się odchudzać. Prowadzenie zdrowego trybu życia sprawi, że będziemy czuli się o wiele lepiej a nasze zdrowie znacznie się poprawi. Nie zasłaniaj się żadnymi wymówkami podczas odchudzania, to prowadzi tylko do otyłości, a przecież każdy z nas marzy o pięknej sylwetce i zdrowym ciele, a więc do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *