Wczasy odchudzające – Czym tak naprawdę są?

28 Wrz

Każda z nas chciałaby zrzucić niechciane kilogramy w jak najprostszy sposób. Sposobów jest wiele i każdy wymaga zaangażowania. Ostatnio coraz częściej mówi się o wczasach odchudzających. Mówi się, że nadwaga jest zła, ale niezdrowy tryb życia jest jeszcze gorszy. I ja uważam, że jest to prawda. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na takie wczasy. Głównym zadaniem jest poznawanie zasad zdrowego odżywiania. Jeżeli myślimy o utracie zbędnych kilogramów to jest to podstawa.

Istnieje wiele ośrodków, które oferują tego typu wczasy. Dbają one o to, by ich uczestnicy mogli lepiej poznać zdrowe odchudzanie w teorii oraz praktyce. W wielu miejscach możemy brać udział w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów. Wszystko po to, by po powrocie do domu nadal prowadzić taki tryb życia jak podczas „odpoczynku”. Oczywiście, nie jest to tanie, ale zyskujemy bezcenne doświadczenie z zakresu odchudzania.

Dieta

wczasy odchudzające i dietaTakie wczasy byłyby bez sensu, jeśli nie zawierałyby w swojej ofercie zdrowej diety. Często ośrodki mają w swojej ofercie kilka rodzajów po to, by każdy mógł odpowiednio dopasować plan do własnych potrzeb. Najczęściej można spotkać się z dietami niskokalorycznymi, ale pełnowartościowymi. Możliwe są diety dla cukrzyków, owocowo-warzywne, odmładzające, zdrowotne i nie tylko.

Aktywność fizyczna

Kolejnym ważnym czynnikiem odchudzania są zabiegi odchudzające, czyli sport. Wybór mamy ogromny – od spacerów po jazdę na nartach. Naprawdę, jest tego wiele i dużo też zależy od lokalizacji ośrodku.

Oczyszczanie organizmu

green barley plusCzyli nic innego jak tzw. Detoks. W tym momencie pozbywamy się z organizmu wszystkich niepotrzebnych toksyn przez które zyskujemy na wadze czy tracimy na samopoczuciu. Działa to nie tylko zdrowotnie, ale i relaksująco, a po wszystkim czujemy się bardziej zmotywowani do walki z nadprogramowymi kilogramami. Nie każdy ośrodek jednak oferuje tego typu działanie więc warto dowiedzieć się przed wyborem! Oczyszczanie organizmu jest bardzo korzystne. Warto poczytać o skutkach spowodowanych zakwaszeniem organizmu.

Przede wszystkim relaks…

Wczasy odchudzające to nie tylko zamartwianie się nad zbędnymi kilogramami, ale przede wszystkim odpoczynek. Możemy, a nawet musimy kompletnie się zrelaksować, by przynajmniej na chwilę zapomnieć o codziennej rutynie. Takie zachowanie może wpłynąć na lepsze przyswajanie nowych nawyków żywieniowych (i nie tylko!). Rodzajów relaksu jest wiele, a najczęściej w Polskich ośrodkach można znaleźć SPA, co chyba jest najlepsze dla kobiety ☺

Relaks fizyczny to nie wszystko. Ten psychiczny jest równie waży. Wybierając ośrodek położony w wręcz idealnym miejscu może poprawić nasz stan ducha. Wyobraź sobie widok na góry czy jeziora – coś pięknego!

Podsumowanie

Jeżeli odchudzanie nie jest Twoją bajką i któryś raz z kolei wręcz zaczyna Cię nudzić, to może warto wypróbować coś zupełnie nowego? Wczasy odchudzające to bardzo atrakcyjna oferta dla każdego kto marzy o zgrabnej figurze. Nawet jeśli przez ten czas nie stracisz na wadze, to wrócisz do domu zrelaksowana, wypoczęta i pełna energii! Często zdarza się, że osoby odchudzające się w ten sposób osiągają lepsze rezultaty niż te „na własną rękę”, ponieważ ciągle otacza je motywacja, która jest kluczowa.

Oceń ten post
Justyna Brodnicka

Justyna Brodnicka

Szczęśliwa, spełniona Pani dietetyk. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się parę lat temu, kiedy to sama potrzebowałam zrzucić zbędne kilogramy. To zmotywowało mnie do pójścia na dietetykę, którą udało mi się ukończyć.
Justyna Brodnicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *