W jakim tempie się odchudzać?

Porady

Szybka utrata zbędnych kilogramów brzmi bardzo zachęcająco, prawda? Najczęściej przeprowadzana w zbyt szybkim tempie może zagrażać zdrowiu i powodować efekt jojo. Najważniejsze w odchudzaniu jest cierpliwość i systematyczność. Tylko to gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Stawianie sobie zbyt wysokich celów i zbyt radykalnych ograniczeń może doprowadzać do problemów z metabolizmem, co  efekcie doprowadzi do szybkiego efektu jojo, ale i nie tylko, ponieważ istnieje ryzyko pojawienia się problemów zdrowotnych. Co więcej, każda nieudana próba odchudzania skutkuje tym, że każda kolejna staję się trudniejsza.

Mówi się, że tygodniowo najbezpieczniej jest tracić do jednego kilograma. Jednak uważam, że trochę więcej nie zaszkodzi. Aby tracić kilogram tygodniowo wystarczy dzienne zmniejszyć ilość spożywanych posiłków o 1000 kcal. Wprowadzając dietę i różne ćwiczenia można osiągać lepsze rezultaty. Jeśli dieta niezbyt Ci pasuje, sprawdź tabletki na odchudzanie, które są uzupełnieniem diety.

Dlaczego nie warto szybko tracić na wadze?

dieta tysiąca kaloriiKiedy tracimy zbyt dużą ilość kilogramów, nasz organizm przestaje spalać tłuszcz i zaczyna sięgać do tkanek mięśniowych, by za pomocą ich redukcji sięgać po energię. Tak więc cała praca mięśni jest ściśle związana z poziomem metabolizmu, a kiedy są spalane, metabolizm traci na jakości. Dodatkowo, szybkie odchudzanie może doprowadzać do zmniejszenia ilości wody w organizmie – pierwsze odczucia są pozytywne, w końcu widzimy w lustrze mniej napuchnięte ciało i parę kilogramów mniej, ale lada chwila poddajemy się osłabieniu czy różnym złym humorkom. Nieprawidłowe odchudzanie może prowadzić też do wypadania włosów, problemów z układem immunologicznym i zaburzeń serca. Szybkie odchudzanie może także prowadzić do niedoborów witamin i minerałów.

Dieta nie jest najważniejsza

Nie ma najważniejszej rzeczy w odchudzaniu. Wszystkiego powinniśmy się trzymać w odpowiednich ilościach.  Dieta odgrywa sporą rolę, ale mimo to nie jest najważniejsza. Trzymając się wpływ na odchudzanie ma również aktywność fizyczna. Ćwiczenia powinniśmy sami dostosować adekwatnie do własnych możliwości. Dobre ćwiczenia poprawiają wytrzymałość organizmu oraz zapewniają jędrne i smukłe ciało.

Niektórzy mogą ominąć te zasady

Mowa tu o osobach mających dużą nadwagę, która jest zagrożeniem dla zdrowia. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy dietetyka. On sam wyjaśni ile w takim przypadku powinniśmy chudnąć tygodniowo.

3 thoughts on “W jakim tempie się odchudzać?

  1. Dokładnie,ja mam dietę bez liczenia kalorii.
    Jem regularnie i chudnę,a co najważniejsze…Nie ma efektu jojo,bo nie wrócę już do starych nawyków:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *