Przyczyny i zwalczanie otyłości brzusznej

10 Sty

Proces odkładania się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie zazwyczaj zachodzi równomiernie, dzięki czemu przybierając na wadze, tyjemy symetrycznie. W przypadku niektórych osób występują jednak pewne uwarunkowania oraz różne nagromadzenie tkanek, odpowiedzialnych za magazynowanie tłuszczu, przez co większość jego złogów będzie gromadziła się w jednym miejscu naszego organizmu. Jedną z najpowszechniejszych odmian takowej otyłości jest otyłość brzuszna, która najczęściej występuje u mężczyzn, może jednak również dotykać kobiety. Jakie są podstawowe przyczyny otyłości brzusznej? Czy istnieją skuteczne sposoby walki z nią?

Podstawowe przyczyny otyłości brzusznej

Otyłość brzuszna, chociaż posiada zawsze te same objawy, charakteryzujące się nagromadzeniem znacznej ilości tkanki tłuszczowej, będzie posiadała różne i często odmienne przyczyny oraz podłoża. U osób w średnim wieku jest zazwyczaj objawem niewłaściwego stylu życia, zbyt małej ilości ruchu oraz nieodpowiedniej diety, natomiast w przypadku osób młodszych oraz kobiet, może mieć podłoże stricte genetyczne, a nawet psychiczne lub hormonalne.oponka na brzuchu

Co więcej, do otyłości brzusznej w wielu przypadkach doprowadzić może cukrzyca, problemy z nadciśnieniem tętniczym, choroby narządów ruchu, czy też różnego rodzaju choroby metaboliczne. W przypadku jej rozpoznania stosuje się dwie bardzo proste metody – pierwsza z nich to po prostu zmierzenie obwodu pasa osoby, która może cierpieć na otyłość wisceralną, druga natomiast wykorzystywała będzie tak zwany wskaźnik WHR. Można go obliczyć dzieląc obwód talii przez obwód bioder – w przypadku kiedy WHR okaże się większy lub równy 0,8 (kobiety), czy też 1,0 (mężczyźni), wtedy do czynienia mamy najprawdopodobniej z otyłością brzuszną.

Jak leczyć otyłość brzuszną?

Przy leczeniu otyłości brzusznej, pierwszym i najważniejszym elementem jest właściwe rozpoznanie problemu. Inne metody leczenia trzeba będzie zastosować w przypadku, kiedy ten typ otyłości wynika tylko i wyłącznie z niewłaściwego trybu życia i inne w momencie, kiedy jego podłożem będą problemy psychiczne, czy też nietrafna kompozycja genowa. W tym pierwszym przypadku, zupełnie wystarczająca jest zbilansowana dieta odchudzająca i wprowadzenie do codziennego trybu dnia zestawu ćwiczeń, skupiających się przede wszystkim na obciążeniu mięśni brzucha (brzuszki, ćwiczenia aerobowe, skłony, zgięcia i tak dalej). W momencie, kiedy otyłość brzuszna wiąże się z problemami hormonalnymi lub genetycznymi, czy też jest wynikiem choroby, najpierw należy uporać się z samym schorzeniem, a dopiero później likwidować jego skutki.

Zastosowanie środków farmakologicznych

Bardzo wielu dietetyków oraz specjalistów poleca środki farmakologiczne, które przyspieszają proces chudnięcia i pomagają nawet w krótkim okresie czasu poradzić sobie z najbardziej zaawansowanymi formami otyłości brzusznej. Przed wyborem odpowiedniego specyfiku, powinieneś jednak zasięgnąć rady fachowca, nie wszystkie z nich będą bowiem korzystnie wpływały na Twój organizm i w ostatecznym rozrachunku mogą tylko i wyłącznie bardziej zaszkodzić. Z tego też powodu stawiaj tylko i wyłącznie na takie środki, które są sprawdzone i bazują na naturalnych, bezpiecznych składnikach.otyłość brzuszna

Produkty, które z pewnością pomogą pokonać Ci tą przypadłość zawarliśmy w naszym rankingu. Jednym z przykładów suplementu, który w naszych testach wypadł najlepiej, jest Silvets.

Ten innowacyjny preparat idealnie radzi sobie z wszelkimi odmianami otyłości, także z otyłością brzuszną i pomaga utrzymać wagę na optymalnym poziomie oraz stale ją kontrolować! Co jest sekretem Silvets? Z całą pewnością kompozycja niepowtarzalnych składników takich jak guarana, jagoda Acai, L-karnityna i zielona herbata, które wspomagają spalanie tłuszczu oraz zmuszają nasz organizm do przyśpieszenia procesów metabolicznych.

Przyczyny i zwalczanie otyłości brzusznej
5 (100%) 1 vote
Justyna Brodnicka

Justyna Brodnicka

Szczęśliwa, spełniona Pani dietetyk. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się parę lat temu, kiedy to sama potrzebowałam zrzucić zbędne kilogramy. To zmotywowało mnie do pójścia na dietetykę, którą udało mi się ukończyć.
Justyna Brodnicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *