Orlistat bez recepty(!?) Ważne informacje

11 Sie

Orlistat to lek na nadwagę i otyłość, którego stosowanie blokuje działanie enzymów odpowiedzialnych za trawienie tłuszczu. Takie działanie gwarantuje, że około 30% tego tłuszczu nie zostaje strawiona, a wydalona. Dzięki temu organizm przyjmuje mniej kalorii, co przynosi spadek masy ciała – pod warunkiem, że prowadzimy dietę i aktywność fizyczną. Wykazano, że u osób dodatkowo stosujących Orlistat podczas odchudzania spadek masy ciała jest szybszy o około 50%.orlistat 60mg

Co ciekawe, Orlistat dostępny jest bez recepty. Występują dwie wersje tego leku – pierwsza z nich to kapsułki po 60mg i są dostępne bez konsultacji z lekarzem, a druga to kapsułki po 120 mg i te już możemy dostać tylko z receptą od lekarza (przypisywane są wyłącznie osobom z otyłością).

Jak stosować?

Przede wszystkim nie gryziemy i nie ssiemy – połykamy od razu, popijając wodą. Stosujemy przed posiłkiem, w trakcie lub maksymalnie godzinę po posiłku. Swoją drogą tak samo jak w przypadku leku Xenical. Warto dodać, że jeśli posiłek nie zawiera tłuszczu, nie sięgaj po kapsułkę. Z drugiej strony należy unikać jego wysokiej zawartości. Jego ilość nie powinna być ani za mała, ani za duża, ponieważ to drugie może prowadzić do dolegliwości jelitowych.

Warto wspomnieć o dawkowaniu. Dla osób powyżej 18 roku życia wskazane są trzy kapsułki dziennie. Środek nie powinien być stosowany przez dzieci, chyba że lekarz wyda takie pozwolenie.

Dla kogo jest przeznaczony?

Przede wszystkim wyłącznie dla osób dorosłych, które są zdrowe. Dzieci i młodzież muszą o nim zapomnieć, chyba że lekarz wyda pozwolenie. Kobiety w ciąży w ogóle nie powinny myśleć o odchudzaniu. Preparat nie jest przeznaczony dla osób, które są w podeszłym wieku oraz cierpią na niewydolność wątroby lub nerek. Skutki stosowania wśród takich ludzi nie są do końca znane, ponieważ w tym zakresie nie wykonywano żadnych badań. Warto dodać, że Orlistat jest wyłącznie dla osób, które prowadzą dietę i ćwiczą regularnie. Tylko takie połączenie jest w stanie zapewnić pełne działanie.

Dieta i aktywność fizyczna

Nie da się ukryć, że dieta jest nieodłącznym elementem odchudzania. Mówi się, że dieta to nawet więcej niż połowa sukcesu. W przypadku stosowania tych kapsułek dieta powinna dostarczać do organizmu tłuszcz, ale w normalnych ilościach. Dodatkowo, codzienna dieta musi być zmniejszona o 600 kcal więc jeśli dziennie spożywasz około 2500 kcal, to koniecznością będzie spożywanie 1900 kcal. Na tym blogu znajdziesz wiele ciekawych diet.

Połączenie aktywności fizycznej z dietą może przynosić jeszcze lepsze efekty. Nie dość, że będziesz szybciej się odchudzać, to jeszcze ujędrnisz swoje ciało. Dodatkowo, aktywność fizyczna korzystnie wpływa między innymi na nasze samopoczucie czy kondycję. Latem dobrym wybrem jest jazda na rowerze czy długie spacery. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać ćwiczenia na różne partie ciała, co przynosi świetne efekty.

Dopiero po wprowadzeniu diety i aktywności fizycznej możesz rozpocząć stosowanie Orlistatu.

Orlistat efekty uboczne

Jak każdy inny lek, ten również może powodować niechciane efekty uboczne. Są to między innymi:

  • Bóle głowy,
  • Bóle brzucha,
  • Tłuste stolce,
  • Biegunka,
  • Wzdęcia,
  • Grypa,
  • Przeziębienie,
  • Niski poziom cukru we krwi.

Zdrowe zamienniki

Oczywiście takie efekty uboczne nie występują u każdego kto stosuje te kapsułki. Nie mniej jednak dobrym wyborem mogą okazać się naturalne suplementy diety, które można kupić bez recepty. Warto uważać na aukcjach internetowych, ponieważ moda na suplementy sprawiła, że na rynku znalazło się wiele popularnych podróbek, które mają słabe działanie. Najlepiej jest korzystać z oficjalnych stron producentów lub kupować bezpośrednio w specjalnych punktach.

Ale może coś więcej o samych suplach. Na tym blogu opisuję ich wiele. Bez problemu można znaleźć listę wyłącznie naturalnych preparatów w kategorii Suplementy. Naturalny skład ma znaczenie, ponieważ dzięki temu nie występują efekty uboczne (ŻADNE!).

Warto porównać ich działanie z Orlistatem. Jak już pisałam na samym początku Orlistat ogranicza trawienie się tłuszczu przez co chudniemy. Te najlepsze suplementy, które opisuję na blogu przede wszystkim tworzą uczucie sytości, co jest bardzo pomocne jeśli podjadamy, przyspieszają metabolizm i wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Ja skusiłam się na African Mango, co postanowiłam opisać w mojej historii odchudzania. Jestem jak najbardziej zadowolona. Myślę, że każdy kto zacznie stosować ten suplement jako pomoc przy diecie i ćwiczeniach jest w stanie osiągnąć fajne efekty.

african mango

Sprawdź African Mango

Orlistat cena i gdzie kupić

Najprostszym sposobem na zakup orlistatu jest apteka lub apteka internetowa. Kupując w takim miejscu masz pewność, że w twoje ręce trafia oryginalny produkt. Można natknąć się na wiele podpowiedzi w wyszukiwarce typu “orlistat kupię” lub “orlistat sprzedam” a nawet “orlistat sprzedam tanio“. Przestrzegam aby unikać tego typu aukcji internetowych (chyba że prowadzą je firmy), ponieważ można natknąć się na oszustów. Cena preparatu bez recepty wynosi około 200 zł i zawiera on 84 kapsułki, co niestety nie wystarcza na cały miesiąc. Wyżej opisywałam african mango nie bez powodu – działa świetnie a jest tańsze o prawie 100 zł, a poza tym jedno opakowanie wystarcza na cały miesiąc!

Oceń ten post
Justyna Brodnicka

Justyna Brodnicka

Szczęśliwa, spełniona Pani dietetyk. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się parę lat temu, kiedy to sama potrzebowałam zrzucić zbędne kilogramy. To zmotywowało mnie do pójścia na dietetykę, którą udało mi się ukończyć.
Justyna Brodnicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *