Jaki robot planetarny Kenwood? Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Porady

Prace domowe to także spora ilość czasu spędzana w kuchni na przyrządzaniu posiłków, a im większa rodzina, tym bardziej angażujące jest to zajęcie. Wyposażenie kuchni w sprzęt ułatwiający tego rodzaju prace nie tylko sprawia, że gotowanie zajmie mniej czasu, ale również pozwoli zaangażować w przyrządzenia posiłków innych, mniej doświadczonych domowników. W naszym tekście wyjaśniamy, czym jest robot planetarny Kenwood oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Robot kuchenny a robot planetarny

Opinie użytkowników potwierdzają to, co wskazuje specyfikacja tych dwóch rodzajów urządzeń – robot planetarny jest w stanie poradzić sobie ze znacznie bardziej wymagającymi zadaniami niż prosty robot kuchenny. Ten drugi to po prostu nieco bardziej rozbudowany mikser, wzbogacony o misę, dzięki której można mieszać składniki ciast bez konieczności trzymania miksera.

Tymczasem proponowany między innymi przez markę Kenwood robot planetarny pracuje w systemie wertykalnym, co oznacza, że mieszadło może się poruszać w różne strony. Gwarantuje to dokładne połączenie nawet bardziej wymagających składników, co dodatkowo wspomaga moc urządzenia, znacząco przewyższająca tę wartość w słabszych robotach kuchennych.

Przewagą robota planetarnego nad kuchennym są też dodatkowe przystawki, dzięki którym jego funkcjonalność dodatkowo rośnie. Pod tym adresem https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/robotykuchenne.html?producent=kenwood znajdziesz przegląd robotów kuchennych Kenwood dostępnych w sklepie Neo24.

Robot planetarny Kenwood – najważniejsze cechy

Zastanawiasz się, jaki robot planetarny wybrać? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od Twoich indywidualnych upodobań oraz dań, które najczęściej przyrządzasz. Niezależnie jego od tego, kupując robot planetarny zwróć uwagę na:

moc

Już o tym wspomnieliśmy, jednak cecha zasługuje na podkreślenie – im większa moc, tym łatwiej będzie dostosować pracę urządzenia do przyrządzanej potrawy. Odpowiednio dobrany pod kątem mocy sprzęt gwarantuje także bezawaryjne działanie przy mieszkaniu większych ilości półproduktów.

mieszadła

W zestawie znajdują się 3 podstawowe mieszadła o różnych kształtach, przeznaczone do pracy z ciastami o innych gęstościach. Z ich pomocą można ubić delikatną pianę z białek, przygotować lejące ciasto naleśnikowe oraz zagnieść wymagające ciasto drożdżowe lub na chleb. Zwróć uwagę na wykonanie mieszadeł – mogą być one zrobione z wytrzymałego plastiku lub stali nierdzewnej.

dodatkowe końcówki

Nie bez znaczenia są także dostępne w wielu robotach Kenwood przystawki. To dzięki nim Twój robot kuchenny może pełnić funkcję nie tylko miksera, ale także maszynki do mięsa czy makaronu lub urządzenia do formowania kiełbasek. W ten sposób w cenie jednego urządzenia otrzymujesz funkcjonalności kilku innych, a także oszczędzasz miejsce w szafce – zamiast konieczności upchnięcia w niewielkich kuchni kilku dość potężnych maszyn wystarczy, że zagospodarujesz je tylko dla robota planetarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *