Jak zmotywować się do odchudzania – 6 kroków

22 Lis

Wiele kobiet, które pragną zrzucić kilka bądź kilkanaście kilogramów mają poważny problem z osiągnięciem swojego celu. Dlaczego? wszystkiemu winna jest motywacja, a raczej jej brak. Prawda jest taka, że jeżeli naprawdę marzysz o zgrabnej, atrakcyjnej sylwetce, musisz tego chcieć. Same słowa nie wystarczą – odchudzanie zaczyna się bowiem w naszej głowie… Chcesz wiedzieć jak zmotywować się do odchudzania? Zapraszamy do czytania!

jak zmotywować się odchudzania

Na wielu blogach o odchudzaniu możemy przeczytać, że do odchudzania nie musimy się w żaden sposób przygotowywać – wystarczy jedynie chcieć. Nic bardziej mylnego! Nie można założyć sobie: „od poniedziałku przechodzę na dietę” i od tego dnia rozpocząć wprowadzanie zmian. Do wszystkiego należy podchodzić z głową. Radykalne zmiany niemal z dnia na dzień na pewno nie przybliżą nas do osiągnięcia założonego celu. Kluczem do sukcesu jest motywacja i odpowiednie nastawienie.

Po pierwsze: musimy sobie zdawać sprawę, że otyłość, a nawet i nadwaga to poważny problem, który może doprowadzić nas do problemów natury zdrowotnej. Po drugie: powinniśmy mieć świadomość, że aby osiągnąć upragniony cel nie wystarczy tydzień czy dwa. Owszem, pierwsze efekty mogą być widoczne niemal od razu, ale to, co nas interesuje osiągniemy dopiero po długotrwałej, sukcesywnej pracy nad własnym ciałem oraz wnętrzem. Po trzecie: nie spodziewajmy się cudów bazując na samej diecie. Zmiana w szeroko pojętych nawykach żywieniowych jest ważna, ale sensowne odchudzanie „składa się” ze znacznie większej ilości czynników.

Motywacja do odchudzania – 6 kroków

Spójrz prawdzie w oczy! Nie bój się powiedzieć sobie: „Mam 20 kg nadwagi”. Bądź obiektywna i nie okłamuj sama siebie.
Zwizualizuj sobie swój sukces. Z dnia na dzień na pewno nie staniesz się piękniejsza. Minie sporo czasu zanim uda Ci się „wypracować” wymarzoną sylwetkę.
Nie mówimy tu oczywiście o latach, ale musisz się liczyć z co najmniej kilkoma miesiącami. Gwiazdy pracują na swój sukces latami, Ty więc możesz poświęcić 4 – 5 miesięcy, aby wyglądać tak jak swój ideał. Weź pod uwagę, że przez cały ten czas będziesz zmuszona trzymać się ściśle określonych reguł. Każdy, nawet najmniejszy błąd będzie oddalał Cię od celu. Pomyśl jednak, co będzie jak uda Ci się go zrealizować. Każdy kilogram mniej będzie przybliżał Cię do wymarzonej sylwetki. Ciesz się z drobnych sukcesów, bo to od nich będzie zależało, jak będziesz wyglądać po „metamorfozie”.

wagaGdy ustalisz cel oraz sens swojego odchudzania, spróbuj znaleźć pasję, która pomoże Ci oczyścić umysł i nie myśleć o tum „jak jest ciężko”. Doskonałym pomysłem wydaje się… blog o odchudzaniu. Wiele kobiet, również gwiazd zdecydowało się założyć własne blogi, na których opisują swoją drogę „ku doskonałości”. Może Twoje prywatne zapiski zmotywują kogoś innego? Jeżeli nie jesteś zbyt biegła „w tych sprawach” znajdź inną pasję. Może być to szydełkowanie, malowanie czy jazda na rowerze. Grunt, by zajmowało to Twój czas i pozwalało Ci nie myśleć o problemach.

Znajdź osoby podobne do Ciebie. Mówi się, że „w kupie raźniej”. Coś w tym jest. Poszukaj np. w sieci osób, które mają takie same problemy jak Ty – które również potrzebują motywacji, aby osiągnąć upragniony cel. Większość pań nie zdaje sobie sprawy, że wzajemna zachęta potrafi zdziałać cuda.

Ciesz się z małych zmian. Wszystkie zmiany wprowadzaj stopniowo. Nie bój się ich świętować. Udało Ci się całkowicie zrezygnować ze słodkości albo gazowanych napojów? To już jakiś sukces! Zasłużyłaś na przepyszny owocowy koktajl bądź zdrową przekąskę. Pamiętaj, aby iść ciągle do przodu. Małe kroczki zawsze są najlepsze, bo przyzwyczajasz swój organizm do wprowadzanych zmian.

Nigdy nie przestawaj w siebie wierzyć. „Schudłam tylko 2 kg” – UWAGA nie „tylko” ale „”. Jeżeli idziesz do przodu, nawet powoli, to i tak przybliżasz się do swojego celu. Jedno chudną szybciej, inni wolniej, ale najważniejsze, że chudną! Utwierdzaj się w przekonaniu, że warto. Pamiętaj, że chudniesz dla siebie – nie dla przyjaciółki czy chłopaka. Jak uda Ci się zrzucić zbędne kilogramy nie tylko poprawisz swój wygląd, ale również zdrowie.

Pokochaj to co robisz. Pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu w wielu przypadkach. Zmiana nawyków żywieniowych kojarzy się z czymś negatywnym. Dlaczego? Polub to co robisz. Zrozum, że wszystko co robisz, robisz dla siebie – aby być piękniejszą, zdrowszą, szczęśliwszą. Jeżeli są na świecie kobiety, które mogą, to Ty również możesz.

Oceń ten post
Justyna Brodnicka

Justyna Brodnicka

Szczęśliwa, spełniona Pani dietetyk. Moja przygoda z odchudzaniem zaczęła się parę lat temu, kiedy to sama potrzebowałam zrzucić zbędne kilogramy. To zmotywowało mnie do pójścia na dietetykę, którą udało mi się ukończyć.
Justyna Brodnicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *