Jak nie przytyć przez święta? Oto skuteczne porady!

Ciekawostki Porady żywność

Czy wiesz, że tyjemy średnio 2-3 kg w okresie świąt Bożego Narodzenia? Chociaż zdarzają się też niezłe rekordy! A czy wiesz, że najwięcej tyją ci, którzy ucztowanie zaczynają jeszcze przed świętami? Podjadanie śledzi, ciast, sałatek, czy wielu różnych wytworów… Któż z nas tego nie zna? Jeśli nie my sami, to na pewno ktoś z naszych najbliższych właśnie tak robi! Najwięcej na wadze zyskują również ci, którzy wcale nie zamierzają przestać jeść po świętach i trwają w tym dobrobycie aż do Nowego Roku, by kilka dni później zacząć przejmować się liczbą na wadze. Koniecznie sprawdź jak nie przytyć przez święta. Oto kilka moich propozycji.

Przygotuj się do uczty!

Zanim nadejdzie pierwsza gwiazdka, koniecznie zjedz lekki posiłek. Do tego nawadniaj organizm, najlepiej wodą, a jeśli nie, jakiś sok naturalny też będzie w porządku. Najważniejsze, by nie zacząć wieczoru z uczuciem głodu!

Redukuj kalorie

Tym sposobem przez święta można wiele zyskać. Nie musisz odmawiać sobie wszystkich potraw, by ominąć skok wagi. Dla przykładu, jeśli uwielbiasz smażonego karpia, koniecznie zrezygnuj z tłustej panierki. I proszę, kilka kalorii zredukowanych. Coś jeszcze? Jeśli samemu przygotowujesz sałatki, dopraw je majonezem o niskiej zawartości tłuszczu. W ten sposób można naprawdę wiele zyskać!

Ogranicz desery

Podczas świąt rzucamy się wszystko co popadnie, jednak to desery są największą bombą kaloryczną. Dlatego zalecam odbywać się z rozwagą z chipsami, paluszkami, sokami, colą, oraz innymi tego typu wytworami.

Spróbuj czerwonego barszczu

Koniecznie wypróbuj tę metodę. Napełnienie się czerwonym barszczem to nic złego. Jest on bardzo niskokaloryczny a przy tym jakże zdrowy.

Nie żałuj sobie warzyw i owoców

Niskokaloryczne, a przy tym również zdrowe co barszcz czerwony. A przecież wigilijne stoły lubią być zapełnianie tego typu żywnością.

Spróbuj oszukać zmysły

Mała rzecz, ale jakże pomocna. Spróbuj wybrać dla siebie mniejszy talerzyk. Jest to rzecz, którą często zauważam u dzieci. Kiedy podczas obiadu mają duże talerze, wolą jeść zdecydowanie więcej. Przy mniejszym talerzu jest zupełnie na odwrót.

Podsumowanie

Oto kilka prostych sposobów na to jak nie przytyć przez święta Bożego Narodzenia. Są to sposoby, które sama stosuję i przyznaję, że na mnie działają. Natomiast, jeśli nie uda Ci się uniknąć przytycia, koniecznie sprawdź ćwiczenia, diety, suplementy i różne informacje na moim blogu o odchudzaniu. Wesołych Świąt wszystkim!☺

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *