Dieta OXY – na czym polega, etapy i jadłospis

diety

Dieta OXY jest poniekąd odpowiedzią na rygorystyczne działanie diety dukana, która w niektórych przypadkach nawet wywoływała negatywne skutki w organizmach odchudzających się. Ta dieta proteinowa ma podobne zasady do Dukana, ale jest bardziej dopracowana – została ulepszona przez specjalistów. Autor diety Dukana został zniesławiony, a jego dieta przeszła lifting i powstała podobna, aczkolwiek paradoksalnie inna dieta – OXY. Jej jadłospis oparty jest na podaży białka, ale innej ilości niż w przypadku diety D. W tym artykule sprawdzisz z jakich etapów się składa, po jakie produkty warto sięgać, jakich zasad się trzymać oraz jaki może być jadłospis dla diety OXY.

Na czym polega dieta OXY?

Dieta OXY składa się z czterech, a w zasadzie nawet pięciu zróżnicowanych faz – każda z nich trwa tydzień. Przez cały czas jej trwania podstawą w diecie jest OXY Shake – napój bardzo bogaty w antyoksydanty. Składa się z owoców żurawiny, otrębach pszennych i kefiru. Z założenia OXY Shake pity regularnie usuwa niebezpieczne toksyny z organizmu i oczyszcza drogi moczowe. Ciągnie to za sobą sporo korzyści jak na przykład usuwanie skutków ubocznych diety proteinowej (zmęczenie, spadek formy, uczucie ciężkości, problemy z wypróżnianiem czy problemy z wątrobą i nerkami).

kefir żurawinowy dieta oxyW Shakeu OXY dużą rolę odgrywa żurawina. Stymuluje ona przemianę materii, co dobrze wspomaga proces odchudzania. Obecność substancji biorących udział w usuwaniu toksyn z organizmu jest kluczowe. Zaleca się by używać jak najbardziej świeże owoce, ponieważ są one najmniej kaloryczne.

Etapy w diecie OXY

Podstawowa kuracja odchudzająca trwa miesiąc. Można jednak skusić się nawet na trzy miesiące. Dieta OXY bez względu na jej długość składa się z czterech etapów:

 • Detox

  W tym czasie pozbywamy się zalegających substancji toksycznych oraz przygotowujemy organizm do utraty kilogramów.

 • Fat Burning

  Ten etap trwa tydzień i skupiamy się na intensywnym spalaniu tkanki tłuszczowej. W tym czasie spożywamy dużo produktów bogatych w białko.

 • Step

  Tutaj także dostarczamy do organizmu dużo białka, ale wyłącznie pochodzenia roślinnego. Taka czynność ma zapewnić jak najlepszą przemianę materii oraz oddalenie nas od efektu jojo.

 • Balance

  Jest to ostatni etap diety OXY. W jego czasie musimy jest zwiększona podaż na produkty węglodowanowe.

 • Stabilizacja*

  Można do tego dodać jeszcze jeden etap, tzw. Stabilizacja. Dzięki temu etapowi mamy większą pewność utrzymania dotychczasowych efektów, czyli trzymamy się jak najdalej od efektu jojo.

Na jakich produktach się opiera?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, dieta OXY opiera się na shake-u OXY, czyli żurawinie, otrębach i kefirach. Są to łatwo dostępne produkty. Dodatkowo, autorka diety Patrycja Mazur podaje, że produktami potrzebnymi w diecie są warzywa strączkowe, pomidory, cukinia, szpinak, ogórki, sałata, kapusta, marchew, rzodkiewki, papryka, zielenina i brokuły. Również owoce są wskazane, a szczególnie: jabłka, awokado, kiwi, gruszki, pomarańcze, maliny i jagody. Produkty pochodzenia zwierzęcego również są wskazane: mleko 1,5%, maślanka, serki ziarniste, sery feta, mozzarella, ryby (np dorsz i łosoś), piersi indyka i kurczaka. Ciekawe jest, że dieta OXY nie pozbawia nas produktów zbożowych, a stawia przede wszystkim na otręby, musli, płatki owsiane, chrupkie pieczywo, brązowy ryż i kaszę gryczaną.

Czy warto stosować dietę OXY?

Diety białkowe mają swoje mocne i słabe strony. Do mocnych na pewno zalicza się skuteczna utrata masy ciała, a do negatywnych problemy chociażby z nerkami. W przypadku diety OXY nie widać negatywów ze względu na niższą ilość białka. Dodatkowo, układy moczowy i trawienny są dobrze wspierane. Na stronie dietaoxy.pl można zobaczyć efekty wielu sławnych osób. Dieta jest w stanie pomóc osobom cierpiącym zarówno na nadwagę jak i otyłość.

Dieta OXY – jadłospis

Jadłospis i przepisy dla diety OXY dobierane są indywidualnie po zarejestrowaniu się i zapłaceniu odpowiedniej kwoty. Według mnie jak najbardziej warto. 3-miesięczna kuracja kosztuje tylko 79 zł, a w zamian otrzymujemy plan diety (białkowej lub wegetariańskiej) na 84 dni, pełną listę zakupów na ten czas, konsultacje dietetyczne, 4 ebooki GRATIS, możliwość wymiany posiłków itd. Sprawdź jak to wygląda na dietaoxy.pl

Podsumowanie

Dieta OXY to zdecydowanie najlepsza dieta białkowa jaka jest dostępna. Jest ona dopracowana i nie niesie negatywnych skutków stosowania. Dostępna jest ona od niedawna. Warto przejść na oficjalną stronę dietaoxy.pl w celu zapoznania się ze wszystkimi ważnymi informacjami. Warto skorzystać z oferty 3-miesięcznej, która wiele nie kosztuje, a daje bardzo dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *