Dieta Owocowa – Na czym polega i czy ma wady?

diety

Jak każda z Was, wiem co to znaczy odchudzanie. Jest to proces, który chyba nigdy się nie kończy, a czasami nawet nigdy nie zaczyna. Ciężko jest przez dłuższy czas utrzymać ramy diety, która zamiast dawać co dzień nowe, pozytywne efekty, to daje nam jeszcze bardziej w kość. Bardzo często sięgamy również po tabletki na odchudzanie, które jednak nie przynoszą oczekiwanych efektów w szybkim czasie. Niedawno jednak, pewien blog o odchudzaniu, podpowiedział mi, żebym spróbowała diety owocowej. Pomyślałam, że to pewnie kolejna, ciężka i monotonna dieta, przez którą tylko stracę czas, a co ważniejsze zdrowie i nerwy. Jednak postanowiłam bardziej zagłębić się w ten temat i ku mojemu zaskoczeniu, dieta owocowa, okazała się być naprawdę skuteczna w bardzo szybkim czasie.

Na czym polega dieta owocowa?

Otóż na zastąpieniu normalnego jedzenia, po prostu owocami w surowej, gotowanej, pieczonej lub duszonej formie. Owoce są źródłem cukrów prostych, czyli fruktozy,  witamin takich jak: Witaminy C, witaminy A oraz witaminy z grupy B ( B1, B2, B3 ) oraz kwasu foliowego, potasu, żelaza, magnezu, manganu, fosforu i kilku innych. Dieta jest bardzo prosta, musimy jeść owoce w ciągu dnia, zamiast innych posiłków. Mogą to być rozmaite owoce, jak i tylko jeden wybrany przez Nas. Ilość i godziny spożywania są dowolne. Między posiłkami musimy pić dużo wody mineralnej, niegazowanej lub zieloną herbatę ale także napar z rozmarynu jak i bratka. Bardzo ważną informacją jest to, że nie możemy stosować diety owocowej dłużej niż trzy dni oraz nie wolno jeść suszonych owoców.

Plusy diety owocowej

“Dzięki tej diecie, moje odchudzanie stało się o wiele prostsze, muszę tylko jeść owoce które zazwyczaj mam pod ręką jak większość z nas. Przestałam martwić się o to, czy będę w stanie zjeść posiłek o wyznaczonej godzinie i czy na pewno zjem odpowiednią ilość. Gdy po trzech dniach stosowania diety ustałam na wagę, aż nie wierzyłam, że mam o prawie osiem kilogramów mniej! Bardzo mocną zaletą diety owocowej jest oczyszczenie organizmu ze zbędnych substancji, jak i kilogramów.” – jedna z wielu opinii.

Minusy diety owocowej

Jak każda dieta, tak i ta ma wady. Przede wszystkim nie możemy stosować jej dłużej niż trzy dni, ze względu na możliwość zafundowania Sobie cukrzycy. Poprzez zbyt dużą ilości wprowadzenia do organizmu fruktozy, automatycznie wzrośnie poziom glukozy we krwi który może Nam bardzo zaszkodzić. Poza tym, owoce nie mają wszystkich witamin potrzebnych Naszemu organizmowi. Musimy również zastanowić się, czy Nasz układ pokarmowy, jest w stanie znieść taką ilość wprowadzanych owoców. Nie jest to dieta, którą mogę polecić na dłuższy okres. Jest ona bardziej oczyszczeniem organizmu, oraz jednorazowym “zabiegiem odchudzającym”.

Zakończenie diety owocowej

Po zastosowaniu diety, nie możemy od razu wrócić do normalnego żywienia, należy robić to stopniowo, by Nasz organizm mógł przyzwyczaić się do posiłków sprzed diety. Należy codziennie wprowadzać jeden, różnorodny posiłek, stopniowo dochodząc do stałego menu. W ten sposób unikniemy powrotu utraconych kilogramów, podczas stosowanej diety.

Podsumowanie

To rewolucyjny pomysł, który niestety możemy stosować przez bardzo krótki okres. Jednak dzięki zastosowaniu się do wskazówek, kilogramy których pozbędziemy się na dobre z Naszego organizmu, nigdy nie powrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *