Dieta odtruwająca (oczyszczająca)

diety

W obecnych czasach często fundujemy naszym organizmom różne niebezpieczne toksyny, które mają negatywne działanie. Większość z nich ma działanie powolne, a dobrym przykładem tego jest strychnina. Działanie takich toksyn ujawnia się dopiero po kilku lub nawet kilkunastu latach. Jednak nie jest tak źle, ponieważ nasze organizmy potrafią z nimi walczyć. Są usuwane poprzez układ moczowy, oddechowy, pokarmowy czy skórę, ale organizm nie ma łatwo z niektórymi. Różne przemysły i przyroda ewoluują przez co otrzymujemy kolejne i kolejne toksyny z którymi organizm może mieć problemy.

To właśnie do walki z takimi toksynami została stworzona dieta odtruwająca, znana także jako oczyszczająca. Opiera się głównie na cytochromie, czyli białku. Jest to ciekawy związek, ponieważ potrafi wyszukiwać toksyczne substancje, a następnie przetwarzać je. Następnie udzielają się inne cząsteczki, co sprawia, że toksyny stają się rozpuszczalne w wodzie. Po tym są usuwane, np. Wraz z moczem.

Przyczyny zatrucia organizmu

Jak wszystko w naszym organizmie po jakimś czasie zaczyna się psuć. Naturalne oczyszczanie również może ulec zmianom. Im większy procent tłuszczu zawiera nasz organizm tym gorzej pracuje wątroba. Natomiast układ trawienny może zacząć szwankować przez zbyt małą ilość błonnika. Kolejną przyczyną słabego oczyszczania jest zbyt mała ilość wody, co powoduje, że wraz z moczem wydostaje się mniej szkodliwych toksyn. Zostają one w organizmie i nie jest to korzystne.

Czasami zdarza się, że zawodzi system antytoksyczny. Dzieje się tak w przypadku gdy do organizmu dostarczana jest zbyt duża ilość nowych toksyn. Cytochromy nie znają ich jeszcze, przez co nie rozkładają ich od razu, a w tym czasie mogą się mnożyć bez końca.

Działanie zgromadzonych substancji często odczuwamy. Czasami myślimy, że to dzień tak na nas wpływa, że czujemy się ciężko i chce nam się spać. A właśnie często w takich chwilach jesteśmy pod działaniem toksycznych substancji nagromadzonych w organizmie. Częstymi objawami są zaburzenia pamięci i koncentracji, ból głowy, przemęczenie, spadek siły, nieprzyjemny zapach czy małe krostki. Lekarstwo? Dieta odtruwająca!

7-dniowa dieta odtruwająca

dieta oczyszczajacaCo ciekawe, dieta oczyszczająca pomaga nie tylko usunąć groźne dla organizmu toksyny, ale także zrzucić nadprogramowe kilogramy. Kluczem są owoce i warzywa. To one oczyszczają przewód pokarmowy, a także dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Stosowanie tej diety jest naprawdę korzystne, ponieważ nie tylko odtrujesz organizm, ale także stracisz na wadze i poprawisz stan zdrowia. Najlepsze, że może ją stosować każdy – zarówno dzieci jak i starsi ludzie.

Na czym polega?

Całość jest banalnie prosta. Przez siedem dni jemy owoce i warzywa, a od czasu do czasu kaszę jęczmienną lub jaglaną z małą ilością masła. Przez te siedem dni musimy wystrzegać się przypraw, w tym szczególnie soli. Unikamy gazowanego, pijemy wodę oraz świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców.

Raz musimy zrobić sobie totalny post. Dlatego zaleca się by rozpocząć dietę w środę, by stopniowo ograniczać jedzenie aż do soboty, ponieważ wtedy nie pracujemy i możemy stworzyć sobie jednodniowy post. Taka głodówka może być wyczerpująca, dlatego niedziela jest dobrym dniem na odpoczynek. Gdy dzień postny dobiegnie końca powoli wracamy do normalnego trybu przewidzianego dla diety.

Jakich efektów można się spodziewać?

Przede wszystkim oczyszczenia organizmu ze szkodliwych dla organizmu toksyn. Dodatkowo stracisz na wadze oraz uzupełnisz niedobory minerałów i witamin, co przekłada się na ogólną kondycję organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *