Dieta Kopenhaska – Jadłospis, wprowadzenie, ważne informacje

diety

Dziś zajmiemy się bardzo restrykcyjną dietą na odchudzanie. Dieta Kopenhaska, często określana jest jako trzynastodniowa droga do raju. Jest to jedna z bardziej skutecznych diet, niestety wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Każdy blog o odchudzaniu na pewno wziął pod uwagę jej plusy ale jak wszystko w życiu, ma ona także sporo minusów. Czy jest to dobry sposób na odchudzanie? Czy warto poświęcić tej diecie czas? Z czym się wiąże? Co powinniśmy jeść? Na te i inne pytania niżej znajdziecie odpowiedź.

Na czym polega dieta Kopenhaska?

Tak jak już wspomniałam wyżej, dieta kopenhaska jest jednym z najbardziej restrykcyjnych sposobów na odchudzanie. Dieta stawia na bardzo określony i ścisły jadłospis. Tylko trzymanie się konkretnych zasad jedzenia, da efekty w postaci schudnięcia nawet powyżej dziesięciu kilogramów. Poza tym, menu jest bardzo ścisłe, nie wolno pozwolić sobie na jakiekolwiek odejście od norm jakie przewiduje dieta. Mało tego, jeśli chodzi o godziny jedzenia, ten sposób na odchudzanie nie pozostawia nam wyboru, są one ścisłe i musimy ich przestrzegać. Dzięki diecie, możemy nie tylko schudnąć ale również oczyścić nasz organizm, pozbyć się “skórki pomarańczowej” oraz przyśpieszyć przemianę materii.

O czym powinniśmy pamiętać?

dieta kopenhaska jadłospisPrzede wszystkim należy pamiętać, że żadna dieta bez ćwiczeń nie da odpowiednich efektów. Żaden sposób na odchudzanie nie da także wymarzonych efektów, jeśli nie będziemy potrafili trzymać ram diety. Należy wprowadzić chociaż pół godziny ćwiczeń każdego dnia, nie muszą one być ciężkie, chodzi o sam ruch, który pobudza nasze mięśnie do pracy a ciało zaczyna spalać niechcianą tkankę tłuszczową.

Jeśli chodzi o dietę Kopenhaską, przed zastosowaniem jej, musimy upewnić się, czy nasz organizm jest w stanie wytrzymać tak duże obciążenie, jakie wprowadza dieta. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do diety, jest wprowadzanie do organizmu składników odżywczych jakie są w menu diety, już dwa lub trzy miesiące wcześniej, żeby organizm nie doznał szoku i żebyśmy my nie ucierpieli podczas jej stosowania.

Również bardzo ważne jest przygotowanie organizmu od strony medycznej. Powinniśmy iść do lekarza i zrobić sobie podstawowe badania, aby upewnić się, że nasz organizm, może podjąć się takiego sposobu odchudzania. Dieta Kopenhaska nie jest odpowiednia dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Nie wolno przekraczać trzynastu dni diety, może się okazać, że zbyt długie jej stosowanie spowoduje nieodwracalne efekty. Jeśli podczas diety zauważymy niepokojące objawy, natychmiast należy przerwać dietę i udać się do lekarza.

woda mineralna
woda mineralna odgrywa bardzo ważną rolę w diecie kopenhaskiej

Jak w przypadku wielu innych sposobów na odchudzanie, ważna jest woda, powinniśmy wprowadzaj ją do organizmu w dużych ilościach, jest to aż ponad dwa i pół litra na dobę. Woda pełni w naszych organizmach bardzo ważną rolę, nie możemy o niej zapomnieć. Po zastosowaniu tego sposobu na odchudzanie, nie możemy od razu wrócić do normalnego żywienia aby nie powstał tak zwany efekt jojo. Należy powoli wprowadzać składniki odżywcze do naszego organizmu, w taki sposób aby ograniczyć jak najbardziej powrót poprzedniej wagi ciała. Również ważną informacją jest to, że do diety możemy wrócić dopiero po bardzo długim czasie, nie wolno stosować jej w krótkich odstępach, ponieważ bardzo źle wpłynie to na nasze zdrowie, które przecież jest najważniejsze.

Dieta kopenhaska jadłospis:

1 i 8

Śniadanie

kubek czarnej kawy osłodzonej jedną łyżeczką cukru.

Drugie Śniadanie

jedno jajko ugotowane na twardo, do tego 100 gram ugotowanych brokułów.

Obiad

Nieduży stek wołowy z warzywną sałatką.

2 i 9

Śniadanie

Kubek czarnej kawy z jedną łyżeczką cukru.

Drugie Śniadanie

Stek wołowy z sałatką, do tego nieduży owoc, na przykład jabłko.

Obiad

szklanka jogurtu naturalnego, do tego plaster chudej szynki.

3 i 10

Śniadanie

Szklanka czarnej kawy z łyżeczką cukru.

Drugie Śniadanie

Jedna szklanka szpinaku, do tego jeden owoc.

Obiad

Kilka liści sałaty, dwa jajka ugotowane na twardo oraz plaster szynki.

4 i 11

Śniadanie

Jedna marchewka zrobiona na tarce.

Drugie Śniadanie

Pół opakowania nietłustego twarogu, dwa jajka ugotowane na twardo oraz mała marchewka.

Obiad

Szklanka jogurtu naturalnego oraz sałatka z owoców.

5 i 12

Śniadanie

Kubek czarnej kawy z łyżeczką cukru.

Drugie Śniadanie

150 gram ugotowanej, chudej ryby, na przykład dorsz lub pstrąg.

Obiad

Stek wołowy ze szklanką ugotowanych brokułów.

6 i 13

Śniadanie

Kubek czarnej kawy z łyżeczką cukru.

Drugie Śniadanie

100 gram ugotowanego kurczaka oraz kilka liści świeżej sałaty.

Obiad

szklanka jogurtu naturalnego oraz dwa jajka ugotowane na twardo.

7 i 14

Śniadanie

Szklanka herbaty z łyżeczką cukry.

Drugie Śniadanie

100 gram chudego, gotowanego mięsa.

Obiad

Nie jemy nic, ewentualnie pół jabłka.

Podsumowanie

Dieta Kopenhaska to niewątpliwie trudny i bardzo wymagający sposób na odchudzanie. Jest ona restrykcyjna i często nie zaspokaja podstawowych potrzeb organizmu. Powinniśmy odpowiednio przygotować się do niej oraz zasięgnąć porady lekarza, żeby ocenił on nasz stan zdrowia. Niewątpliwie należy się zastanowić, czy oby na pewno ten rodzaj diety jest nam potrzebny, pamiętajmy również, że nie tylko odpowiednim jedzenie zdołamy pozbyć się zbędnych kilogramów ale także systematycznymi ćwiczeniami. Życzymy powodzenia w utracie kilogramów!☺

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *