Dieta Cambridge – Jak działa, zasady i wskazówki

diety

Dieta Cambridge opiera się na sześciu stopniach energetycznych, które najpierw redukują wagę, a później stabilizują ją, by nie doświadczyć niechcianego efektu jo-jo. Podczas tej diety łączymy gotowe produkty Cambridge z posiłkami konwencjonalnymi. Wyjątkiem jest pierwszy etap tej diety, ponieważ wtedy spożywamy wyłącznie gotowe produkty Cambridge. Dieta powinna być stosowana po wcześniejszej konsultacji z lekarzem ze względów bezpieczeństwa, ponieważ na początku diety spożywamy mniej niż 800 kcal.

Jak działa dieta?

Diety nie trzeba rozpoczynać od pierwszego etapu, który nakazuje spożywanie po 400-600 kcal dziennie. Możemy rozpocząć od innej fazy odchudzania – stopnia drugiego lub trzeciego, które pozwalają na 800-1000 kcal dziennie. Te etapy pozwalają już na spożywanie produktów Cambridge z posiłkami konwencjonalnymi. Kolejnym etapem jest stabilizacja wagi. W tym czasie stopniowo wyłączamy z diety produkty Cambridge na rzecz zwykłych posiłków. Muszą być skomponowane z jak najmniej przetworzonych produktów. W tym czasie trzeba dbać o to, by każdy z posiłków zawierał 1/3 dziennego zapotrzebowania na minerały i witaminy, węglowodany, tłuszcze i białko, dlatego by nie zaznać niedoborów.

Zasady

Dieta przeznaczona jest wyłącznie dla osób zdrowych. Mimo tego, że dostarcza do organizmu wartościowe składniki odżywcze bywa w niektórych momentach restrykcyjna. Możemy stosować ją na dwa sposoby: jako główne źródło odżywiania lub w połączeniu z posiłkami konwencjonalnymi. Każdego dnia powinniśmy wypijać minimum dwa litry wody. Ogólnie mówi się o napojach niskokalorycznych i wiele osób wybiera napoje light, ale nie sprzyjają one tak bardzo odchudzaniu jak się o tym mówi. Mówi się, że dieta ta jest dobrą odpowiedzią na niepowodzenie osób, które stosowały dietę 1000 kalorii.

Czy jedzenie w proszku jest zdrowe?

zupa w proszku

Tak, tak… posiłki Cambridge są sproszkowane. Opracowane zostały przez naukowców w Cambridge i zawierają wszystkie niezbędne składniki do codziennego funkcjonowania. Znajdziemy w nich odpowiedni poziom węglowodanów, kwasów omega, witamin, minerałów, białka itp… Wychodzi więc, że sproszkowane jedzenie Cambridge jest bardziej wartościowe dla organizmu od większości zwykłych produktów. Te produkty są jak najbardziej zdrowe. Dla przykładu podam różne kaszki dla dzieci – przecież także są sproszkowane, a są w pełni zdrowe. Co więcej, sproszkowana żywność Cambridge otrzymała pozytywną opinię od Instytutu Żywności i Żywienia oraz posiada wiele certyfikatów wydanych przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Plusy diety Cambridge

 • Dzięki gotowym posiłkom łatwiej trzymać się diety,
 • W każdej chwili można otrzymać pomoc od konsultanta,
 • Nie grozi niedożywienie dzięki zawartym składnikom w gotowych posiłkach,
 • Skuteczność została udowodniona naukowo.

Nie jest dla osób, które:

 • Miały poważne zabiegi chirurgiczne,
 • Miały udar mózgu i zawał serca,
 • Chorują na cukrzycę typu 1,
 • Chorują na anoreksję lub bulimię,
 • Uczulone są na białko,
 • Cierpią na niewydolność nerek lub wątroby.

Nie da się ukryć, że dieta ta jest dla osób odważnych. Wymaga dużej kontroli tego, co na co dzień jemy. Wymaga determinacji i samozaparcia. Jest to dobry sposób na odchudzanie dla osób, które są przede wszystkim zdrowe i nie boją się konsultacji z lekarzem.

Nie zapomnij o ćwiczeniach!

dieta cambridge i ćwiczenia

Są one bardzo ważne podczas odchudzania. Jeżeli jeszcze nie czujesz się na siłach, by je wykonywać, to stosuj dietę i wykonuj aktywność fizyczną nawet w najprostszej postaci jak długie spacery czy jazda na rowerze. Aktualnie mamy lato więc nie powinno być z tym problemu. Gdy już poprawisz kondycję spróbuj ćwiczenia na płaski brzuch, które pomogą Ci szybciej wyeliminować niechcianą oponkę. Do tego dodaj ćwiczenia na pośladki i popraw wygląd pupy. Ćwiczenia to nie tylko szybsze odchudzanie, ale także ujędrnienie ciała.

Suplementy diety pomagają w odchudzanie

Tabletki na odchudzanie pomagają bardzo w odchudzaniu, ale nie każdy to zauważa. W mojej historii odchudzania opisuję jak schudłam z pomocą african mango. Stosowanie takich suplementów eliminuje chęć podjadania i czujemy sytość po każdym posiłku przez dłuższy czas. Dodatkowo, przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. W kategorii suplementy znajdziesz listę najlepszych preparatów, które mają wyłącznie naturalny skład. Ta charakterystyczna jest bardzo ważna, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

W Internecie można natknąć się na różne suple, które wyrządzają wiele szkód. Mimo, że są nielegalne to są nadal chętnie kupowane. Meridia czy Adipex to jedne z najpopularniejszych. Gwarantują szybkie efekty, ale kosztem zdrowia. Dlatego warto wybierać tylko sprawdzone preparaty, które mają naturalny skład. Nie powodują efektów ubocznych oraz pomagają uniknąć efektu jo-jo.

2 thoughts on “Dieta Cambridge – Jak działa, zasady i wskazówki

 1. Boże dieta cambridge w połączeniu z siłownią i fitnessem 3x w tygodniu zdziałała u mnie cuda!!! Wcześniej nie mogłam głupich 3kg schudnąć, a teraz w dwa miesiące tak zleciały mi obwody że sama jestem w szoku!! Waga nie ruszyła jakoś diametralnie, ale robiłam sobie pomiar składu ciała i przybyło mi trochę mięśni, więc to chyba dlatego. Wizualnie i w mojej głowie ogromna zmiana, oczywiście na plus 🙂

 2. Jak dla mnie to połączenie tej diety z regularną aktywnością fizyczną to najlepszy sposób do uzyskania efektów! Co z tego, że schudniemy, jak ta skóra będzie nam wszędzie wisiała. W moim przypadku stosowanie się do diety cambridge + treningi = klucz do sukcesu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *