Alli – działanie, efekty, opinie i gdzie kupić?

Ciekawostki

Alli to suplement diety na odchudzanie zawierający aktywną substancję – Orlistat. Wszystko kręci się wokół tego składniku, ponieważ blokuje wchłanianie się około 30% tłuszczu w przewodzie pokarmowym. Jest to działanie takie same jak w przypadku tabletek Xenical. Alli wykazuje wysoką skuteczność, która została potwierdzona w wielu testach. Warto dodać, że tabletki te uzyskały aprobatę i uznanie różnych instytucji jak na przykład Polskiego Towarzystwa Badań Nad Otyłością oraz Instytutu Kardio-Metabolicznego w Niemczech. W tej chwili jest to chyba trochę zapomniany preparat. Jeszcze nie tak dawno był bardzo reklamowany w telewizji!

Jak to wygląda teraz z biegiem czasu? Czy nadal jego stosowanie jest opłacalne i bezpieczne? Czy można jeszcze gdzieś go kupić i czy w ogóle działa jak w dawnych reklamach? I jak w ogóle jest z tymi efektami ubocznymi? Zapraszam do artykułu!

ZOBACZ Najlepsze tabletki wspomagające odchudzanie!

Działanie Alli

alli tabletki

Substancją numer jeden w tym preparacie jest Orlistat, który blokuje wchłanianie około 30% trawionego tłuszczu, przez co jest wydalany, a my dzięki temu możemy tracić na wadze. I to w zasadzie tyle. Do tego wprowadzamy dietę, która nie będzie dostarczać zbyt dużo tłuszczu, następnie aktywność fizyczną i efekty powinny być widoczne. Co ciekawe, substancja ta od 2009 roku nie jest dostępna wyłącznie na receptę – taką decyzję podjęła Unia Europejska.

Wiele badań przeprowadzonych przez lekarzy, naukowców oraz osoby powiązane z dietetyką wykazało, że substancja zawarta w tabletkach Alli może powodować bardziej skuteczny spadek masy ciała o nawet 50%. Przyczyną tego jest fakt, że orlistat blokuje część trawionego tłuszczu.

Kto może stosować?

Suplement Alli przeznaczony jest dla osób, które są przede wszystkim pełnoletnie i w pełni zdrowe. Jeżeli planujesz odchudzanie z tym preparatem, to Twój wskaźnik BMI nie może być niższy niż 28.

Efekty jakie można osiągnąć

Producent tabletek Alli stawia sprawę jasno. Dzięki ich stosowaniu jesteśmy w stanie schudnąć o 50% więcej niż normalnie. Oczywiście tabletki powinny być połączone ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną. Mówiąc prosto – Jeśli normalnie chudniemy 4 kg, tak z alli schudlibyśmy 6.

Możliwe skutki uboczne

Leki zawierają Orlistat, jak na przykład Xenical, potrafią wywoływać niechciane skutki uboczne. Z alli może być tak samo. Najczęściej występują problemy pochodzenia żołądkowo-jelitowe. Aby tego uniknąć należy spożywać żywność ubogą w tłuszcz. Nie daje to gwarancji braku problemów, ale na pewno zmniejsza ich ryzyko. Bardzo często mogą pojawiać się: tłuszczowe plamienie, parcie na stolec, gazy z wydzieliną, oleiste i tłuszczowe stolce, luźne stolce czy wzdęcia z oddawaniem gazów. W hisotrii alli występowały też pojedyncze przypadki krwawienia z odbytu. Jeśli podczas jego stosowania zaczną występować jakiekolwiek efekty uboczne należy skontaktować się z lekarzem.

tabletki alli

Alli opinie i gdzie kupić

Preparat ten zbierał dobre opinie. Większość ludzi traciła na wadze tak, jak zapewniał producent. Obecnie jest całkowicie wycofany ze wszystkich aptek. W Polsce nawet w Internecie jest ciężko dostępny. Dlaczego? Chodzi o efekty uboczne, które powodował. Dla upartych zostają jeszcze aukcyjne portale zagraniczne – tam dostępny jest bez problemu! Jednak ja raczej odradzam jego stosowanie. Dlaczego? Nie warto ryzykować zdrowiem! Być może przekonam Cię jeszcze tym, że kosztuje około 60 dolarów, czyli około 200 zł za jedno opakowanie! OBŁĘD!

Zdrowy, naturalny zamiennik

Jeśli chodzi o odchudzanie, to nic tak nie sprzyja jak naturalne składniki. Dzięki nim zyskujemy pewność, że nie przytrafią nam się efekty uboczne. Nie dość, że wspomagamy odchudzanie całkowicie naturalnie, to jeszcze poprawiamy nasze zdrowie dzięki dużej ilości witamin i minerałów. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ sama stosowałam taki naturalny suplement (opisuję to w mojej historii).

Dobrym naturalnym zamiennikiem jest African Mango z ekstraktem z afrykańskiego mango, które działa rewelacyjnie. Przede wszystkim tworzy uczucie sytości, dzięki czemu nawet największy podjadacz jest w stanie usunąć ten problem. Dodatkowo, przyspiesza metabolizm oraz wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które nie tylko usuną możliwe niedobory, ale także poprawią nasze ogólne zdrowie.

Sprawdź African Mango

african mango

Dieta i aktywność fizyczna

Dieta to zupełna podstawa podczas odchudzania. Stanowi nawet połowę sukcesu. Warto wybrać odpowiednio zbilansowaną dietę by wspomagać odchudzanie. Odradzam głodówki! Aktywność fizyczna ma także spory udział, ponieważ podczas skurczu mięśni wytwarzana jest energia, która spala tłuszcz. Oczywiście, jeden spacer nie spali od razu całej oponki, ale na pewno pomoże nam w zrzuceniu jej. Co więcej, jeśli chcemy spalać go bardziej skutecznie to zalecane są ćwiczenia na różne partie ciała. Nie tylko pomogą nam schudnąć, ale także wyrzeźbią brzuch czy pośladki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *